Більше половини розпоряджень голови Чернівецької ОДА не оприлюднено на офіційному веб-сайті ОДА

Як показало дослідження, проведене ГО ІПЦ “Наше право”, на офіційному веб-сайті Чернівецької облдержадміністрації станом на 23 серпня 2012 року було оприлюднено лише 62 розпорядження голови з 910, виданих в 2010 році, лише 120 розпоряджень з 909, виданих в 2011 році, і всього 71 розпорядження з 375, виданих в 2012 році.

Окрім цього, обласна державна адміністрація, ніби з метою ускладнення пошуку розпоряджень, розміщувала їх не систематизовано та хаотично. До прикладу, акти розташовувались в такій послідовності: №404, №69, №381, №366, №453. Серед розпоряджень, виданих в 2011 році, зустрічались розпорядження, видані в 2008 році та інших роках.

З 23 серпня 2012 року Чернівецька ОДА запустила нову версію веб-сайту, на якому створила рубрику “Документи”.

До тепер, тобто на протязі двох місяців, триває робота щодо наповнення нової версії веб-сайту. На ньому розміщено значно більшу кількість актів, але далеко не всі.

Внаслідок цього неможливо дізнатись, які акти приймались Чернівецькою ОДА, про що в них йдеться, а це повністю блокує громадський контроль за її діяльністю.

За запитом на інформацію ГО ІПЦ “Наше право” не вдалось одержати навіть назв не оприлюднених актів, оскільки Чернівецька ОДА повідомила: “враховуючи те, що найближчим часом розпорядження обласної державної адміністрації будуть розміщені на офіційному веб-сайті, ГО ІПЦ “Наше право” буде мати змогу ознайомитись з ними в повному обсязі”.

Такі дії Чернівецької ОДА порушують чинне законодавство, оскільки згідно ч.2 ст.22 ЗУ “Про доступ до публічної інформації” – “відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути отримана із загальнодоступних джерел, є неправомірною”.

Крім того, в ч.2 ст.15 цього ж Закону встановлено – “в разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності оприлюднюються на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації”.

Дані зібрані за результатами дослідження ГО ІПЦ “Наше право”, проведеного в процесі виконання проекту “Реалізація права на доступ до інформації” за підтримки МФ “Відродження”.

Прес-служба ГО ІПЦ “Наше право”

Коментарі:

Створено і підтримується ІПЦ НАШЕ ПРАВО.
(c) 2006 - 2017 р.

bigmir)net TOP 100