Працівники Львівської міськради порушують закон про доступ через погану пам’ять

Працівники Львівської міської ради не встигають вчасно відповідати на запити громадян щодо надання інформації. А попереджати про затримку забувають. Про це сьогодні, 15 червня, розповіли під час прес-конференції на тему: «Як прокуратура Львівської області контролює виконання органами місцевої влади закону «Про доступ до публічної інформації».

«Прокуратурою міста Львова були виявлені порушення при розгляді Львівською міською радою 11-х запитів на публічну інформацію. Складено три адміністративних протоколи. На даний час два з них розглянуто», – повідомляє старший помічник прокурора Львівської області з питання доступу до публічної інформації Сюзанна Лев.

Дані прокуратури доповнює заступник начальника юридичного управління Львівської міської ради Мирослав Гавриляк.

«Окрім двох працівників, які притягнуті до адміністративної відповідальності, ще двох притягнуто до дисциплінарної, інші подання розглядаємо. Основна проблема – це порушення термінів надання відповіді. П’ять робочих днів, люди не справляються. При цьому посадові особи не попереджають, що термін буде подовжено. Запит 15 числа, відповідь – 30. Ми розуміємо, що це порушення. Останнє подання прокуратури, на мою думку виявило в міській раді масове порушення. Винні будуть покарані», – запевнив представник міської ради.

При цьому Мирослав Гавриляк назвав причини затримки у відповіді громадянам.

«Запит до виконавця, у більшості випадків, доходить на третій-четвертий день. Резолюція, реєстрація – знову резолюція. Заступник міського голови, начальник управління, начальник відділу і лише потім виконавець – головний спеціаліст, спеціаліст першої чи другої категорії», – каже представник міськради.

Іншою причиною затримок Мирослав Гавриляк називає об’єм інформації.

«Якщо він великий, то працівники несвідомо забувають попереджати запитувачів, що треба подовжити термін на розгляд до 20 днів. Думають, що встигнуть. У результаті відповідь готова на 7, 8, 12 день, – каже він. – Окрім цього, будь-яка відповідь, якщо вона зібрана іншим виконавчим органом, має бути ним і підписана. На це також йде час».

ZIK

Коментарі:

Створено і підтримується ІПЦ НАШЕ ПРАВО.
(c) 2006 - 2017 р.

bigmir)net TOP 100