Бути чи не бути громадській раді при ЛМР?

Бути чи не бути громадській раді при ЛМР?

Львівська міська рада знову ухиляється від питання утворення громадської ради на створення котрої неодноразово наголошувала громадськість. Відтак, на сайті «Єдина система місцевих петицій» 22 лютого 2016 року громадянами зареєстрована петиція, щодо створення громадської ради при Львівській міській раді та її виконавчих органах. За правилами, якщо петиція набере більше 1 000 голосів, то на протязі 60 днів – Львівська міська рада має її розглянути і надати відповідь.

Чому у Львові потрібна громадська рада?

Громадська рада – це постійно діючий консультативно-дорадчий орган, який утворюється для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної та місцевої політики.

Перевагами цього механізму місцевої демократії є можливість громадської ради здійснювати громадський контроль, проводити громадську експертизу, громадську антикорупційну експертизу Львівської міської ради. А також, бути своєрідним посередником між громадськістю і міською радою.

На протязі останніх років у Львові не відбулося якісного підвищення рівня місцевої демократії. А пропозиції Львів’ян, які були озвучені, наприклад, на громадських слуханнях часто залишаються лише пропозиціями.

Окрім цього, до основних аргументів, що передбачені самою петицією слід віднести наступне.

Станом на 2016 рік у Львові немає діє жодного фактично діючого органу із залученням мешканців Львова до участі у місцевому самоврядуванні. Здебільшого все обмежується виборами, що є неприпустимим для демократичної держави, та йде в розріз із деклараціями міського голови про єдність, публічність та демократію;

Нагадаємо що, у Львові зареєстровано близько 3 тис. інститутів громадянського суспільства, місцеву ініціативу зі створення громадської ради при Львівській міської раді та її виконавчих органах підтримали 15.01.2016 та 22.01.2016 понад 100 представників інститутів громадянського суспільства Львова, що є достатньо чітким індикатором необхідності розвитку реальних інструментів громадської участі у місцевому самоврядуванні.

Детально ознайомитися із петицією та підписати її можна за посиланням: http://e-dem.in.ua/lviv/Petition/View/8

Львів позиціонує себе як місто відкрите для світу, але  закрите для своїх мешканців. Гарячий меседж не підтриманий практиками та  механізмами взаємодії влади та громади. Можливо, у випадку набрання більше 1 000 підписів Львівська міська рада все таки дослухається до побажання львів’ян?

ІПЦ «Наше право»

Коментарі:

Створено і підтримується ІПЦ НАШЕ ПРАВО.
(c) 2006 - 2017 р.

bigmir)net TOP 100